טיסה נעימה

טיסה נעימה – זה מה שמברכים את כל מי שעושה את דרכו במטוס.
ואין דבר יותר כיפי מלעבור בנתב"ג את ביקורת הגבולות – להריח את חו"ל.

אבל – פוסט זה לא עוסק לא בטיסות לחו"ל, לא בטיסות פנים ארציות, ואפילו לא בטיסת הכרות.
אז למה טיסה נעימה ? הכלל טמון במהות חווית הטיסה.

אם ננסה לפרוט את נושא הטיסה נקבל אנשים, מושבים, ומשך זמן ארוך מן המקובל על הדעת ברוב המקרים.
ההתמודדות עם שלושת המרכיבים, כשהגורם הראשון צריך להכיל את השילוב של השנים הנוספים (איש עם מושב ופרק זמן ארוך) לרוב קשה ככל שגילו של הגורם הראשון (האיש) מתקרב לקצוות הפעמון (צעיר או מבוגר) ולא בהכרח גילו פיזיולוגי (בהרבה מהמקרים מחקרית נמצא שגם שכלית תופס פה).
כולם מכירים את הטיפוסים האלה, שמרגע שכבו שלטי החגורה, מתחילים לטייל במעברים, להעסיק את צוות הדיילים, וחוץ מלפתוח את הדלתות, עושים כמעט הכל.
חשוב לזכור, שישנה התמודדות מצד שני עם העניין, מצד צוות המטוס, להלן הדיילים, האמונים על רווחת, נוחות והנאת הטיסה כלפי הנוסעים, וכל מטרתם האמיתית היא, להושיב את הגורם הראשון (האיש) בגורם השני (המושב) ומבלי שיזכר בגורם השלישי (הזמן).

אחרי המעבר לגולן מרחקי הנסיעות גדלו משמעותית. לאור העובדה המשמחת, מלבד האפשרות להנות מהנוף ומהמוזיקה של אמא (בעיקר אבא) – שאר העניין מסתכם ב-"זה עוד רחוק דרדסבא ?"

בנסיעות ארוכות (ולפעמים גם לא ממש ארוכות) ההורים הם צוות הבידור, השירות, ההסעדה, הרווחה, החילוץ, ומה לא של הנוסעים (הילדים).
כשקנינו את הרכב הנוכחי, שכלל גם מסך במושב האחורי ונגן DVD, התקשתי להבין איך אפשר להעביר נסיעה, ובטח ארוכה כש-"דיג דיג דוג, דיג דיג דוג, שלוש ארבע לעבודה" חופר לך במוח.
מצד שני, ההזדהות עם צוות הדיילים הבהיר לי את השיטה – בגלל זה מחלקים ארוחות במטוסים, אפילו בטיסות קצרות, ומספקים מגוון תכנים במסכי הוידאו – פשוט רוצים שתשב, ותהיה בשקט!

גאונים – איך לא חשבתי על זה עד היום!
אז נכון שלא תמיד דיג דיג דוג מתנגן לו, וגם ה-DVD במארז האחרון של כוורת (ההופעה מ-1974) עושה את העבודה, ובשילוב עם סוג של מזון ומשקה (במבה ומים זה פיקס) תא הנוסעים דומם!
נכון שהרכב נראה בסוף הנסיעה כמו תא הנוסעים, הפוך ומלא אשפה, אבל שלוות הנפש – הו שלוות הנפש.

טיסה נעימה…


כתיבת תגובה